O naszej firmie – PP Nordica Poland

PP Nordica Group jest firmą handlową zajmującą się dostawą syntetycznych makro- oraz mikrowłókien polimerowych, wykorzystywanych do zbrojenia betonu.

Oferujemy również obliczenia techniczne, obliczenia statyczne konstrukcji betonowych oraz ich dokumentację.

PP Nordica Group zajmuje się także doradztwem w zakresie kosztorysowania materiałów budowlanych, gdzie zbrojenie betonu jest bardzo ważnym elementem ekologicznego budownictwa. Jako dostawca oraz doradca zarówno największych, jak i lokalnych wykonawców w Skandynawii, PP Nordica wniosła bardzo znaczący wkład w redukcję zużycia materiałów budowlanych w konstrukcjach betonowych. 

PP Nordica jako jedyna firma w Skandynawii oferuje :

  • Dokumentację konstrukcji
  • Dokumentację projektu
  • Instrukcje zbrojenia włóknem polimerowym
  • Obliczenia statyczne
  • Dostawę włókna polimerowego Durus Easyfinish

Fundamentalna zmiana

Nasi klienci decydując się na zastąpienie tradycyjnie zbrojonego żelbetu na zbrojenie (rozproszone) makrowłóknem Durus Easyfinish, osiągają 4 bardzo istotne, kluczowe korzyści, które sprawiają, że budowanie staje się :

  • Łatwiejsze, szybsze, tańsze oraz bardziej ekologiczne.

Dzięki zastosowaniu makrowłókien Durus Easyfinish do zbrojenia betonu zmniejsza się lub całkowicie eliminuje liczbę prętów zbrojeniowych w konstrukcjach betonowych.

70 000 włókien na kg Durus Easyfinish tworzy bardzo mocne i wytrzymałe zbrojenie, które w coraz większym stopniu jest w stanie częściowo lub całkowicie zastąpić konwencjonalne zbrojenie w betonie zbrojonym.

Dzięki współpracy z biurem konstrukcyjnym PPCD, PP Nordica posiada środki i technologię, aby zaoferować swoim klientom obliczenia statyczne, obliczenia wytrzymałościowe dla konstrukcji betonowych oraz ich dokumentację. Ponadto PPCD jest w stanie obliczyć potencjał redukcyjny stali zbrojeniowej. PPCD świadczy usługi doradcze niezależnie od PP Nordica.

Arena międzynarodowa jak i lokalna

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w zachodniojutlandzkiej miejscowości Ansager, oprócz tego posiadamy oddział w dzielnicy Kopenhagi - Østerbro. Prowadzimy też działalność gospodarczą poprzez nasze działy sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Polsce oraz Litwie. 

PP Nordica jest w Danii reprezentowana lokalnie przez przedstawicieli handlowych, którzy posiadają konkretną wiedzę fachową oraz świadczą swoje usługi we wszystkich regionach kraju.

Kierownictwo PP Nordica wraz z przedstawicielami handlowymi firmy liczy łącznie 122 lata wiedzy oraz doświadczenia w branży betoniarskiej. Nasi przedstawiciele handlowi doskonale wiedzą na czym polega praca przy mieszaniu, zagęszczaniu oraz pielęgnacji świeżego betonu. Znają najbardziej preferowane betoniarnie w poszczególnych regionach, oraz do kogo dzwonić w przypadku sytuacji awaryjnej. Nieobca jest im liczba betonowozów na lokalnych drogach, jak i czas oczekiwania na beton towarowy na placach budowy. Najważniejszą ich cechą jest znajomość całego procesu, poczynając od mieszania i zagęszczania betonu w betoniarni poprzez kontrolę jakości, dozowanie makrowłókna, betonowanie aż do momentu wysychania nowo wylanego betonu. Nasi pracownicy znają cały ten proces w najmniejszych detalach.

Makro oraz mikrowłókna naszej firmy produkowane są przez firmę ADFIL, której produkcja zlokalizowana jest w Belgii oraz w Wielkiej Brytanii. PP Nordica od roku 2007 specjalizuje się w dostarczaniu oraz projektowaniu rozwiązań zbrojenia betonu z zastosowaniem włókien polipropylenowych do wszystkich projektów budowlanych. Naszym obszarem działania jest każdy projekt budowlany.

Nieporównywalna jakość

Już od 2017 roku, wspólnie z PPCD (biuro konstrukcyjne) oraz ADFIL, dostarczamy na międzynarodowy rynek budowlany specjalne makrowłókno Durus Easyfinish 5 generacji. Co więcej - wprowadziliśmy również na rynek budowlany zupełnie nową generację mikrowłókna pod nazwą Crackstop Ultra. Crackstop Ultra zapobiega mikropęknięciom oraz zmniejsza ryzyko powstawania rys spowodowanych skurczem plastycznym. Crackstop Ultra zwiększa również odporność betonu na ścieranie i uderzenia.

Makrowłókno Durus Easyfinish w połączeniu z mikrowłóknem Crackstop Ultra ( jako dodatek do dokumentacji projektowej), pozwala inżynierom jak i wykonawcom na realizowanie wyjątkowych budynków, które cechują się skróconym czasem budowy, lepszą gospodarką oraz mniejszą emisją CO2.

Budownictwo zrównoważone i ekologiczne

Optymalizacja kosztów finansowych projektów budowlanych naszych klientów nie jest naszą jedyną inicjatywą. Jednym z naszych kolejnych celów jest wspieranie branży budowlanej poprzez zrównoważone budownictwo. Projekty budowlane, w których stosowane jest zbrojenie makrowłóknem Durus Easyfinish, osiągają przeciętnie redukcję emisji CO2 na poziomie 60 – 90 % w porównaniu z tradycyjnym żelbetem. Dokumentuje to ”Analiza EDP” makrowłókna Durus Easyfinish. ( EDP – deklaracja środowiskowa produktu). Analiza ta dokumentuje też cały szereg innych ulepszeń w stosunku do konwencjonalnego żelbetu.

PP Nordica współpracuje z konsultantami międzynarodowego systemu certyfikacji DGNB, szefami ds. zrównoważonego rozwoju oraz ekspertami budowlanymi. Intencją tej współpracy jest sposobność doradzania naszym klientom w zagadnieniach dotyczących certyfikacji, deklaracji środowiskowej produktu oraz procesów mających na celu redukcję emisji CO2 a także funkcjonowanie w sposób przyjazny dla środowiska.

Poprzez różnorodną współpracę w ramach sektora, PP Nordica przyczynia się do redukcji zużycia materiałów budowlanych, jak i betonu w budownictwie. To pokazuje, że odpowiedzialność za środowisko naturalne,  jak i odpowiedzialność za dobro przyszłych pokoleń jest jednym z naszych głównych przedsięwzięć. Doradzając naszym klientom, koncentrujemy się przede wszystkim na tym, aby redukcję emisji CO2 połączyć z optymalizacją finansową projektu.

Nasz zespół PP Nordica

mgr Daniel Jagiełło

Dyrektor

Tel. +48 666 590 960
dj@ppnordica.pl
LinkedIn

Palle Olsen

Prezes zarządu

Tel. ++45 54 58 32 30
pol@ppnordica.dk
LinkedIn

Paweł Rogólski

Logistyka i Magazyn

Tel. +48 784 375 750
pr@ppnordica.dk

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół chętnie odpowie na Twoje pytania. Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Ul. Elizy Orzeszkowej 12A
59-900 Zgorzelec
Polska