O naszej firmie – PP Nordica Poland

PP Nordica Group jest firmą handlową zajmującą się dostarczaniem makro oraz mikro syntetycznego włókna polimerowego, które stosowane jest do zbrojenia betonu.

Oferujemy również obliczenia techniczne , obliczenia statyczne konstrukcji betonowych oraz ich dokumentację.

PP Nordica Group udziela też porad co do kosztorysu materiałów budowlanych, gdzie zbrojenie betonu jest bardzo ważnym elementem ekologicznego budownictwa. Jako dostawca oraz doradca dla największych jak i lokalnych wykonawców  na Skandynawii, PP Nordica w bardzo znaczącym stopniu przyczynia się do redukcji zużycia materiałów budowlanych w konstrukcjach betonowych. 

PP Nordica jako jedyna firma na Skandynawii oferuje :

  • Dokumentację konstrukcji
  • Dokumentację projektu
  • Instrukcje ds. zbrojenia włóknem polimerowym
  • Obliczenia statyczne
  • Dostawę włókna polimerowego Durus Easyfinish

Fundamentalna zmiana

Nasi klienci decydując się na zamianę tradycyjnego zbrojenia żelbetem na zbrojenie (rozproszone) makrowłóknem Durus Easyfinish, osiągają 4-y bardzo istotne oraz kluczowe korzyści, które sprawiają, że budownictwo staje się :

  • Łatwiejsze, szybsze, tańsze oraz bardziej ekologiczne.

Korzystając z makrowłókna Durus Easyfinish do zbrojenia betonu, redukuje się ilość prętów zbrojeniowych w konstrukcjach betonowych lub eliminuje je całkowicie.

70 000 włókien  na kg Durus Easyfinish kształtuje bardzo mocne oraz odporne zbrojenie, które w coraz większym stopniu jest w stanie częściowo lub całkowicie zastąpić konwencjonalne zbrojenie żelbetem.

Dzięki współpracy  z biurem obliczeniowym PPCD, PP Nordica posiada środki oraz technologię pozwalające zaoferować klientom obliczenia statyczne, obliczenia wytrzymałości konstrukcji betonowej oraz ich dokumentację. Co więcej – PPCD jest w stanie wykalkulować potencjał redukcji stali zbrojeniowej. PPCD służy poradami niezależnie od PP Nordica.

Arena międzynarodowa jak i lokalna

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w zachodniojutlandzkiej miejscowości Ansager, oprócz tego posiadamy oddział w dzielnicy Kopenhagi - Østerbro. Prowadzimy też działalność gospodarczą poprzez nasze działy sprzedarzy w Norwegii, Szwecji, Polsce oraz na Litwie. 

PP Nordica jest w Danii reprezentowana lokalnie przez przedstawicieli handlowych, którzy posiadają konkretną wiedzę fachową oraz świadczą swoimi usługami we wszystkich regionach kraju.

Dyrekcja PP Nordica wraz z przedstawicielami handlowymi firmy liczy łącznie 122 lata wiedzy oraz doświadczenia w branży betoniarskiej. Nasi przedstawiciele handlowi doskonale wiedzą na czym polega praca przy mieszaniu, zagęszczaniu oraz pielęgnacji świeżego betonu. Znają najbardziej faworyzowane betoniarnie w poszczególnych regionach, oraz do kogo dzwonić w przypadku nagłej potrzeby. Nieobca jest im liczba betonowozów na lokalnych drogach, jak i czas oczekiwania na beton towarowy na placach budowy. Najważniejszą ich cechą jest znajomość całego procesu, poczynając od mieszania i zagęszczania betonu w betoniarni poprzez kontrolę jakości , dozowanie makrowłókna, betonowanie aż do momentu wysychania nowo odlanego betonu. Nasi pracownicy znają cały ten proces w najmniejszych detalach.

Makro oraz mikrowłókna naszej firmy produkowane są przez firmę ADFIL, której produkcja zlokalizowana jest w Belgii oraz w Wielkiej Brytanii. PP Nordica od roku 2007 specjalizuje się w dostarczaniu oraz projektowaniu rozwiązań zbrojenia betonu z zastosowaniem włókien polipropylenowych do wszystkich projektów budowlanych. Naszym obszarem działania jest każdy projekt budowlany.

Nieporównywalna jakość

Już od roku 2017 razem z firmami PPCD (biuro obliczeniowe) oraz ADFIL, dostarczamy specjalną 5-tą generację makrowłókna Durus Easyfinish na międzynarodowy rynek budowniczy. Co więcej – wprowadziliśmy też na rynek budowniczy zupełnie nową generację  mikrowłókna pod nazwą Crackstop Ultra. Crackstop Ultra zapobiega mikropęknięciom oraz zmniejsza ryzyko powstania pęknięć spowodowanych skurczem plastycznym. Crackstop Ultra podwyższa też odporność betonu na ścieranie oraz uderzenia.

Makrowłókno Durus Easyfinish w połączeniu z mikrowłóknem Crackstop Ultra ( jako dodatek do dokumentacji danego projektu), pozwala inżynierom jak i wykonawcom na zrealizowanie wyjątkowych budowli które cechują się skróconym czasem budowy, lepszą gospodarką oraz mniejszą emisją CO2.

Budownictwo zrównoważone i ekologiczne

Optymalizacja kosztów finansowych projektów budowlanych naszych klientów nie jest naszą jedyną inicjatywą. Jednym z innych naszych celów jest wspieranie branży budowlanej poprzez zrównoważone budownictwo. Projekty budowlane do których stosowane jest zbrojenie makrowłóknem Durus Easyfinish, osiągają przeciętnie redukcję emisji CO2 na poziomie 60 – 90 % w porównaniu z tradycyjnym zbrojeniem żelbetem. Dokumentuje to ”EDP – analiza” makrowłókna Durus Easyfinish. ( EDP – deklaracja środowiskowa produktu). Analiza ta dokumentuje też cały szereg innych polepszeń w stosunku do konwencjonalnego zbrojenia żelbetem. 

PP Nordica współpracuje z konsulentami międzynarodowej certyfikacji DGNB, szefami ds. zrównoważonego rozwoju oraz ekspertami budownictwa. Intencją tej współpracy jest sposobność doradzania naszym klientom w zagadnieniach dotyczących certyfikacji, deklaracji środowiskowej produktu oraz procesów mających na celu redukcję emisji CO2 a także przyjazność dla środowiska. 

Poprzez różne kooperacje w przekroju branżowym, PP Nordica przyczynia się do redukcji zużycia materiałów budowlanych, jak i betonu w budownictwie. Ujawnia to, iż odpowiedzialność za środowisko jak i odpowiedzialność za dobro przyszłych pokoleń jest jednym z naszych głównych przedsięwzięć. Doradzając naszym klientom, koncentrujemy się w znacznym stopniu na konsolidacji redukcji emisji CO2 z optymalizacją finansową projektu.

Nasz zespół PP Nordica

mgr Daniel Jagiełło

Dyrektor

Tel. +48 666 590 960
dj@ppnordica.dk

Palle Olsen

Prezes zarządu

Tel. ++45 54 58 32 30
pol@ppnordica.dk
LinkedIn

Lider

       Usługi Księgowe,         BHP-Kadry-Płace  Ireneusz Kropidłowski

Tel. +48 696 038 206
Tel. +48 508 250 849

lider1bhp@gmail.com
LinkedIn

Krzysztof Kwapinski

Menadżer Regionalny

Tel. +45 93 20 82 22
kk@ppnordica.pl
LinkedIn

Paweł Rogólski

Logistyka i Magazyn

Tel. +48 784 375 750
pr@ppnordica.dk

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół chętnie odpowie na Twoje pytania. Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Ul. Elizy Orzeszkowej 12A
59-900 Zgorzelec
Polska