PP Nordica Polska 5 PP Nordica Group

PP NORDICA GROUP

PP Nordica Group udziela porad w stosunku do kosztorysu materiałów budowlanych gdzie zbrojenie betonu jest bardzo ważnym współczynnikiem zrównoważonego rozwoju.

Jako dostawca oraz doradca dla największych jak i lokalnych wykonawców na Skandynawii, PP Nordica w bardzo znaczącym stopniu przyczynia się do redukcji zużycia materiałów budowlanych w konstrukcjach betonowych. 

Nasi klienci decydując się na zamianę tradycyjnego zbrojenia żelbetem na zbrojenie (rozproszone) makrowłóknem Durus Easyfinish, osiągają 4-y bardzo istotne oraz kluczowe korzyści, które sprawiają, że budownictwo staje się :

  • Łatwiejsze, szybsze, tańsze oraz bardziej ekologiczne

Korzyści te można osiągnąć zamieniając konwencjonalne zbrojenie na zbrojenie opatentowanym makrowłóknem Durus Easyfinish. 70 000 włókien na kg makrowłókna Durus Easyfinish tworzy bardzo mocne oraz odporne zbrojenie, które w coraz większym stopniu jest w stanie częściowo lub całkowicie zastąpić tradycyjne zbrojenie żelbetem. 

Dzięki współpracy z biurem obliczeniowym PPCD, PP Nordica posiada środki oraz technologię pozwalające zaoferować klientom obliczenia statyczne, obliczenia wytrzymałości betonu oraz ich dokumentację. Co więcej – PPCD potrafi wykalkulować potencjał redukcji stali zbrojeniowej. PPCD służy poradami niezależnie od PP Nordica.

PP Nordica oferuje tez inne produkty znajdujące swoje zastosowanie w branży betoniarskiej. 

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w zachodniojutlandzkiej miejscowości Ansager, oprócz tego posiadamy oddział w Kopenhadze, w dzielnicy Østerbro. Prowadzimy też działalność gospodarczą poprzez nasze działy sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Polsce i na Litwie.

Producentem naszych makrowłókien jest belgijska firma ADFIL, której produkcja zlokalizowana jest w Belgii oraz w Wielkiej Brytanii. PP Nordica jest udziałowcem firmy ADFIL.

Jednym z głównych naszych celów jest wspieranie branży budowlanej poprzez zrównoważone budownictwo. Projekty budowlane do których stosowane jest zbrojenie makrowłóknem Durus Easyfinish, osiągają przeciętnie redukcję emisji CO2 na poziomie  60 – 90 % w porównaniu z tradycyjnym zbrojeniem żelbetem. Dokumentuje to ”EDP – analiza” makrowłókna Durus Easyfinish (EDP – deklaracja środowiskowa produktu). Analiza ta dokumentuje też cały szereg innych polepszeń w stosunku do konwencjonalnego zbrojenia żelbetem.

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół chętnie odpowie na Twoje pytania. Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Ul. Elizy Orzeszkowej 12A
59-900 Zgorzelec
Polska